1. Definicje

  1. Sprzedający – Tomasz Rohde, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: tomaszrohde.pl, pod adresem: ul. Grottgera 19/2, 80-311 Gdańsk, NIP: PL9581240525. Kontakt ze Sprzedającym dostępny jest za pomocą email: kursy@tomaszrohde.pl
  1. Administrator  – Tomasz Rohde prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: tomaszrohde.pl, pod adresem: ul. Grottgera 19/2, 80-311 Gdańsk, NIP: PL9581240525. Administrator jest odpowiedzialny za treści i funkcjonowanie witryny tomaszrohde.pl. Kontakt z administratorem dostępny jest przez adres: admin@tomaszrohde.pl.
  1. Witryna – strona internetowa znajdująca się pod adresem https://tomaszrohde.pl wraz ze wszystkimi jej podstronami.
  2. Platforma kursowa – podstrona internetowa https://kursy.tomaszrohde.pl 
  3. Sklep – podstrona internetowa: https://kursy.tomaszrohde.pl/sklep
  4. Kupujący – osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych, która dokonuje Zamówienia w ramach Sklepu,
  5. Konsument – osoba fizyczna, dokonująca z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową,
  6. Użytkownik – każda osoba, która odwiedza Witrynę
  7. Regulamin – niniejszy regulamin, dostępny także pod adresem https://kursy.tomaszrohde.pl/regulamin,
  8. Towar – przedmiot materialny dostępny w ofercie Sklepu
  9. Produkt cyfrowy – produkt niematerialny w postaci plików cyfrowych dostępny na platformie kursowej lub w Sklepie
  10. Usługa cyfrowa – usługa dostępna w sklepie, realizowana przez Sprzedającego zgodnie z opisem przedstawionym na stronie Sklepu.
  11. Kurs online – usługa szkoleniowa w postaci zdalnego, ograniczonego dostępu do materiałów cyfrowych wyłącznie w zakresie obejmującym program szkolenia opisany na stronie danego kursu.
  12. Newsletter – usługa informowania o nowościach, wydarzeniach i innych informacjach związanych bezpośrednio z działalnością Witryny realizowana drogą mailową do Użytkowników, którzy wyrazili chęć otrzymania takiej korespondencji.

2. Postanowienia wstępne

  1. Regulamin określa zasady korzystania z Witryny tomaszrohde.pl oraz prawa i obowiązki Użytkownika i Sprzedającego.
  2. Witryna oferuje kursy, szkolenia, poradniki, ebooki, materiały pomocnicze, webinary, treści dydaktyczne dostępne w postaci zarówno płatnej jak i darmowej.
  3. Administrator zastrzega sobie prawo ograniczania dostępu do wybranych treści lub funkcji Witryny według własnych kryteriów, w szczególności uzależnienia ich od zarejestrowania konta, wykonania opłaty lub innych wskazanych przez Administratora wymagań.
  4. Prawem właściwym dla wszelkich stosunków prawnych wynikających z niniejszego Regulaminu jest prawo polskie. Spory rozstrzygane będą przez polskie sądy właściwe dla danej sprawy.
  5. Działanie Witryny podlega prawu polskiemu. Spory wynikłe z korzystania z serwisu rozstrzygane będą przez polskie sądy właściwe dla danej sprawy.
  6. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdują przepisy polskiego prawa, w szczególności kodeksu cywilnego i innych ustaw.
  7. Witryna świadczy usługi drogą internetową.
  8. Do korzystania z Witryny niezbędne jest posiadanie urządzenia elektronicznego (komputer, telefon, tablet) wyposażonego w aktualną przeglądarkę internetową i dostęp do internetu. Administrator i Witryna nie ponosi odpowiedzialności jeżeli urządzenie Użytkownika nie jest w stanie odtwarzać prawidłowo udostępnionych treści.
  9. Wszystkie ceny pokazane w sklepie są cenami brutto (uwzględniają podatek VAT)
  10. Do korzystania z kursów na Platformie kursowej wymagane jest zarejestrowanie się (posiadanie konta Użytkownika) na Platformie Kursowej i zaakceptowanie Regulaminu.
  11. Do realizacji zakupów w Sklepie wymagana jest akceptacja Regulaminu.
  12. Zakup towarów lub produktów cyfrowych w Sklepie nie wymaga rejestracji.

3. Usługi świadczone drogą elektroniczną

  1. Za pośrednictwem Sklepu, Sprzedający świadczy na rzecz Kupującego usługę drogą elektroniczną polegającą na zapewnianiu Kupującemu możliwości przeglądania publicznie dostępnej zawartości Sklepu.
  2. Sprzedający świadczy na rzecz Kupującego usługę drogą elektroniczną polegającą na umożliwieniu Kupującemu zawarcia ze Sprzedającym umowy sprzedaży Towarów, Produktów cyfrowych, Usług cyfrowych i Kursów Online opisanych na Platformie Kursowej oraz w Sklepie.
  3. Jeżeli Kupujący zdecyduje się założyć konto w Witrynie, Administrator świadczy również na rzecz Kupującego usługę drogą elektroniczną polegającą na założeniu i utrzymywaniu konta.
  4. Na platformie Sprzedajacy świadczy na rzecz Kupującego usługi drogą elektroniczną w formie płatnej i nieodpłatnej.
  5. Wszystkie produkty oferowane na platformie testowane są do działania w systemie Windows z przeglądarkami Firefox i Chrome. Sprawność działania na innych systemach np. MacOS, Linux czy innych przeglądarkach nie jest gwarantowana i nie podlega reklamacji.
  6. Użytkownik może utworzyć na Platformie kursowej konto poprzez formularz rejestracji, w którym podaje adres email oraz hasło.
  7. Konto Użytkownika zabezpieczone jest hasłem, które zna tylko Użytkownik. Administrator nie ma możliwości odzyskania hasła w przypadku jego zagubienia. Użytkownik ma dostęp do funkcji odzyskiwania hasła w razie zagubienia.
  8. Użytkownik może w każdej chwili zlikwidować konto lub zmienić hasło do konta.
  9. Aby usunąć konto Użytkownika należy zgłosić taką potrzebę do Administratora. Konto zostanie usunięte w ciągu maksymalnie 10 dni od daty zgłoszenia.
  10. Użytkownik może zapisać się na Newsletter podając adres email i imię. W tej sytuacji Sprzedający świadczy na rzecz Użytkownika usługę dostarczania korespondencji email w formie okresowego Newslettera.
  11. Użytkownik może w każdej chwili wypisać się z Newslettera.
  12. Użytkownik nie może udostępniać osobom trzecim, danych dostępowych do swojego konta oraz żadnych treści, do których dostęp wymaga logowania.
  13. Administrator podejmuje adekwatne środki techniczne i organizacyjne w celu sprawnego działania platformy, ochrony przechowywanych danych i zapewnienia bezpieczeństwa świadczonych usług. Wszelkie reklamacje, naruszenia lub ryzyka naruszeń zasad bezpieczeństwa należy zgłaszać bezpośrednio do Administratora.
  14. Administrator zastrzega sobie prawo do przerw i zakłóceń w działaniu witryny, wprowadzaniu ograniczeń terytorialnych lub wiekowych w dostępie, jak również zamknięcia Serwisu bez uprzedniego zawiadomienia.
  15. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za działania Użytkowników i osób trzecich w zakresie naruszania prawa na łamach serwisu w drodze publikacji treści bądź profili Użytkowników Zarejestrowanych. Pełną i osobistą odpowiedzialność w tym zakresie ponosi Użytkownik.
  16. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za działania osób trzecich wynikające z bezprawnego dostępu do ogółu danych osobowych lub też danych pojedynczych Użytkowników, próby przejęcia kont, itp.

4. Zasady korzystania i prawa własności intelektualnej

  1. Sprzedający informuje Użytkownika, że treści dostępne w Witrynie, w tym na Platformie Kursowej oraz w Sklepie stanowią utwory w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, do których prawa autorskie przysługują Sprzedającemu.
  2. Sprzedający informuje Użytkownika, że rozpowszechnianie treści przez Użytkownika bez zgody Sprzedającego, za wyjątkiem korzystania z treści w ramach dozwolonego użytku osobistego, stanowi naruszenie praw autorskich przysługujących Sprzedającemu i może skutkować odpowiedzialnością cywilną lub karną.
  3. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania prawa i regulaminu. Zabrania się wszelkich działań sprzecznych z dobrym zwyczajem, w szczególności zaburzających funkcjonowanie systemu, dystrybucji spamu lub niezamówionych reklam oraz posługiwania się wulgaryzmami.
  4. W przypadku stwierdzenia naruszenia zasad opisanych w pkt. 1, 2 i 3, Administrator może wpłynąć na treści zamieszczane, a także zawiesić lub usunąć konto Użytkownika. W takim przypadku Użytkownik traci dostęp do wszystkich zakupionych treści.

5. Prawa autorskie

  1. Wszystkie materiały udostępnione na tej stronie są własnością tomaszrohde.pl zarządzanego przez Tomasza Rohde. Nie wolno przekazywać, powielać czy przetwarzać na użytek osób innych niż tej która pozyskała te materiały w sposób dopuszczalny i legalny (czyli przez zakup lub prawomocne udostępnienie)
  2. Jednocześnie zaznaczam, że marka, logo i programy komputerowe użyte w tym kursie (SketchUp, IrfanView, System Windows, inne drobne programy) nie są mojego autorstwa i wszelkie prawa należą do podmiotów zarządzających (w tym Trimble i Microsft).

6. Składanie zamówienia i płatność

  1. Proces składania zamówienia na Towar, Produkt cyfrowy, Usługę cyfrową lub Kurs Online kończy kliknięcie w przycisk “KUPUJĘ I PŁACĘ” na końcu formularza zamówienia. Kliknięcie w przycisk “KUPUJĘ I PŁACĘ” stanowi oświadczenie woli Kupującego prowadzące do zawarcia ze Sprzedającym umowy sprzedaży produktów objętych zamówieniem.
  2. Potwierdzenie zawarcia umowy zostanie przesłane Kupującemu na adres e-mail podany w formularzu zamówienia.
  3. Aby otrzymać fakturę należy wskazać taką wolę w formularzu zamówienia lub wysłać prośbę na adres email Sprzedającego. 
  4. Aby otrzymać fakturę należy podać wszystkie dane niezbędne do jej wystawienia.
  5. Warunkiem złożenia zamówienia jest akceptacja Regulaminu, z którym Kupujący powinien się zapoznać.
  6. Dostępne do wyboru sposoby płatności za zamówienie opisane są na stronach Sklepu oraz prezentowane są Kupującemu na etapie składania zamówienia.
  7. W zależności od przedmiotu zamówienia, między Kupującym a Sprzedającym może zostać zawarta umowa określonego rodzaju
    1. W przypadku Towarów i Usług – umowa sprzedaży,
    2. W przypadku Kursów online, oraz produktów cyfrowych – umowa o dostarczenie treści cyfrowych.
  8. Kupujący jest zobowiązany do uiszczenia płatności za zakupioną usługę niezwłocznie i nie później jak 7 dni od dnia zwarcia umowy.
  9. Kupujący oświadcza, że wszelkie dane podane przez niego w formularzu zamówienia są prawdziwe, natomiast Sprzedający nie jest zobowiązany do weryfikowania ich prawdziwości i poprawności. Sprzedający zastrzega sobie prawo do wstrzymania realizacji zamówienia w sytuacji, gdy Kupujący podał nieprawdziwe dane lub gdy dane te budzą uzasadnione wątpliwości Sprzedającego co do ich poprawności.

7. Realizacja zamówienia i dostawa

  1. Towary dostarczane są przy użyciu metody i na adres wskazany podczas składania zamówienia. Koszty ponosi Kupujący, chyba że zostało to ustalone inaczej w procesie zamawiania.
  2. Produkty cyfrowe i Kursy online udostępniane są za pomocą Platformy kursowej przy użyciu internetu oraz komputera Kupującego.
  3. Kupujący otrzyma dostęp do Produktów cyfrowych i Kursów online po potwierdzeniu realizacji płatności przez Kupującego. W przypadku przelewu tradycyjnego jest to dzień zaksięgowania przelewu na koncie Sprzedajacego. W przypadku innych płatności – po uzyskaniu potwierdzenia od operatora płatności.
  4. Dostawy i usługi świadczone mogą zostać ograniczone wyłącznie do terytorium Polski lub obszaru UE.
  5. Czas realizacji zamówienia wynosi do 3 dni roboczych, chyba że w opisie produktu przedstawiono inaczej.
  6. Zamówienie na Towar uważa się za zrealizowane w momencie nadania przesyłki.
  7. Za zagubienie, zniszczenie lub kradzież przesyłki odpowiada przewoźnik realizujący dostawę. Sprzedający dołoży wszelkich starań, aby rozwiązać spory wynikające z niedostatecznego zrealizowania umowy przez przewoźnika na rzecz Kupującego.
  8. Zamówienie na Produkt cyfrowy lub Kurs online uważa się za zrealizowane w momencie wysyłki do klienta informacji, o sposobie dostępu do usługi lub produktu.
  9. Klient zostanie poinformowany o uzyskaniu dostępu lub wysłaniu przesyłki drogą mailową na wskazany adres email.
  10. Kurs online uważa się za udostępniony w całości w momencie pierwszego zalogowania się do kursu.

8. Odstąpienie od umowy

  1. Konsument, który zawarł ze Sprzedającym umowę na odległość, ma prawo odstąpić od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od dnia objęcia w posiadanie kupionych rzeczy (w przypadku umowy sprzedaży) albo w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy (w przypadku umowy o dostarczenie treści cyfrowych).
  2. Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje w odniesieniu do umów o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą Konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez Sprzedającego o utracie prawa odstąpienia od umowy.
  3. Chwilą rozpoczęcia świadczenia jest doręczenie Kupującemu wiadomości e-mail z instrukcją uzyskania dostępu do Produktu Cyfrowego, a w przypadku Kursów online, z chwilą rozpoczęcia korzystania z treści kursu.
  4. W przypadku kursów online dostępnych na Platformie Kursowej, Kupujący może zrezygnować z Kursu Online w ciągu 10 dni od daty zakupu i otrzyma zwrot całej kwoty uiszczonej za kurs. Rezygnacja jest możliwa wyłącznie w sytuacji, gdy Kupujący nie wykorzystał dostępu do więcej niż 25% treści kursu. W celu skorzystania z prawa do rezygnacji, należy poinformować Sprzedającego o chęci rezygnacji. 
  5. W wyniku rezygnacji i po dokonaniu zwrotu środków dostęp do kursu zostanie zablokowany.
  6. Aby odstąpić od umowy, Konsument musi poinformować Sprzedającego o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia wysłanego pocztą elektroniczną.
  7. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Konsument wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego Konsumentowi prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
  8. Konsument ma obowiązek zwrócić produkt Sprzedawcy niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie produktu przed jego upływem
  9. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu.
  10. W przypadku odstąpienia od umowy, Sprzedający zwraca Konsumentowi wszystkie otrzymane od Konsumenta płatności, w tym najtańszy dostępny w Sklepie koszt dostarczenia produktów (jeśli koszt pokrył Konsument) niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedający został poinformowany o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrot płatności zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Konsumenta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie. W każdym przypadku Konsument nie poniesie żadnych opłat w związku z formą zwrotu płatności.
  11. Sprzedający może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu będące wynikiem korzystania z produktu w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania produktu.

9. Odpowiedzialność Sprzedającego

  1. Sprzedający ma obowiązek dostarczyć Kupującemu produkt oraz treść cyfrową wolną od wad.
  2. Sprzedający jest odpowiedzialny względem Kupującego, jeżeli sprzedany produkt, treść cyfrowa ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia za wady).
  3. Jeśli Kupujący stwierdzi wadę produktu lub treści cyfrowej, powinien poinformować o tym Sprzedającego, określając jednocześnie swoje roszczenie związane ze stwierdzoną wadą.
  4. Kupujący może kontaktować się ze Sprzedającym za pomocą poczty elektronicznej lub tradycyjnie na adres pocztowy siedziby.
  5. W przypadku zgłoszeń reklamacyjnych należy podać dane pozwalające na identyfikację Użytkownika, dane do korespondencji zwrotnej oraz opis zaistniałego problemu.
  6. Sprzedający ustosunkuje się do składanej przez Kupującego reklamacji w ciągu 14 dni od dnia doręczenia mu reklamacji za pomocą poczty email lub środka komunikacji, przy wykorzystaniu którego reklamacja została złożona.
  7. Materiały udostępniane są podawane przy pełnym poczuciu zgody z rzeczywistością, jednak nie gwarantuje, że zawsze są prawdziwe. Przed każdym użyciem lub zastosowaniem pozyskanej wiedzy, należy przeanalizować czy działania podjęte nie spowodują szkody.
  8. Nie odpowiadam za szkody spowodowane korzystaniem z wiedzy pozyskanej na tym portalu.

10. Dane osobowe i pliki cookies

  1. Witryna wykorzystuje technologię plików cookies. Pliki cookies własne wykorzystywane są w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Sklepu i jego poszczególnych funkcji. Pliki cookies podmiotów trzecich wiążą się z korzystaniem przez Administratora z narzędzi zapewnianych przez podmioty trzecie tj.:
    1. Google Analytics,
    2. Facebook Pixel,
    3. Hotjar,
    4. cookies narzędzi społecznościowych.
  1. Wszystkie dane pozyskane od użytkownika chronione są zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych. Szczegóły przetwarzania i zachowania prywatności opisane są w dokumencie Polityka Prywatności na stronie: https://kursy.tomaszrohde.pl/polityka-prywatnosci.
  2. Akceptując Regulamin Kupujący akceptuje jednocześnie powyższą Politykę Prywatności.

11. Rozwiązywanie sporów

  1. Konsument ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Między innymi, Konsument ma możliwość:
    1. zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięciu sporu wynikłego z zawartej umowy,
    2. zwrócenia się do Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Kupującym a Sprzedającym,
    3. skorzystania z pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika prawa konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów.
  2. Konsument może znaleźć więcej informacji na http://polubowne.uokik.gov.pl.
  3. Konsument może skorzystać ze specjalnej platformy ODR do rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentem a przedsiębiorcą. Znajduje się ona pod adresem: https://ec.europa.eu/consumers/odr. Służy ona rozstrzyganiu sporów dotyczących zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
  4. Sprzedający wyraża zgodę polubowne rozwiązywanie sporów w drodze postępowania mediacyjnego.
  5. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie mają właściwe przepisy kodeksu cywilnego i innych aktów prawnych.

11. Postanowienia końcowe

  1. Sprzedający zastrzega możliwość dowolnego ustalania portfela ofert, zachowując jednak nabyte prawa Kupujących.
  2. Sprzedający zastrzega sobie możliwość zmian Regulaminu. Dla umów zawartych przed wprowadzeniem zmian stosuje się regulamin obowiązujący w dacie zawarcia umowy.
  3. Regulamin obowiązuje od dn. 05.01.2021r.